Ar žinome, kaip tinkamai maitintis? Trumpos vitaminų savybės
Savivaldybės švietimo įstaiga
"Vidutinis Bendrojo lavinimo mokyklos Nr. 2"
g.o. Elektrostal Maskvos sritis
Sveikatos pamoka
"Ar mes žinome, kaip tinkamai maitintis?"
Parengė pradinių klasių mokytoja
Kuznecova Svetlana Viktorovna
2014 m
Ar žinome, kaip tinkamai maitintis?
Tikslas: vertybinio požiūrio į sveikatą ir sveiką gyvenseną formavimas per organizaciją tinkama mityba.
Pamokos eiga.
Vaidmenų žaidimas „Einame į parduotuvę“
- Vaikinai, mūsų klasė gavo laišką nuo Karlsono.
"Sveiki, draugai. Rašau laišką iš ligoninės. Mano sveikata pablogėjo: skauda galvą, akyse – žvaigždės, visas kūnas mieguistas. Gydytojas sako, kad turiu valgyti teisingai. Pietums sudariau meniu: tortas su limonadu, traškučiai, uogienė ir Pepsi-Cola. Tai mano mėgstamiausias maistas. Tikriausiai greitai būsiu sveikas. Tavo Karlsonas“.
Vaikinai, ar Carlsonas teisingai sudarė meniu? Dabar eisime į parduotuvę ir rinksime jam produktus.
Pirmoje ir trečioje eilutėse yra pirkėjai, o antroje - valdikliai. Pirkėjai į krepšelius deda įvairių produktų nuotraukas.
Išsirinkote daugiausiai Sveikas maistas. Sudėsime juos į žalią lėkštę. Likusį maistą dėsime į geltonas ir raudonas lėkštes. Ar žinai kodėl?
Žalia šviesa- maistas be apribojimų yra rupių grūdų duona, nesmulkinti grūdai ir ne mažiau kaip 400 g daržovių ir vaisių per dieną.
geltona šviesa- mėsa, žuvis, pieno produktai - tik neriebūs ir mažesniais kiekiais nei „žali“ produktai.
raudona šviesa– Tai maisto produktai, kuriuos reikia saugoti: cukrus, sviestas, konditerijos gaminiai. Kuo rečiau tokius produktus vartosite, tuo geriau.
Tai įdomu.
„Daržovės, uogos ir vaisiai yra labiausiai vitaminų turintys maisto produktai.
Turbūt niekam ne paslaptis, kad vitaminai yra mūsų sveikatai būtinos medžiagos. Su maistu jie patenka į kraują ir stiprina mūsų raumenis bei kaulus.
Žodį „vitaminas“ sugalvojo amerikiečių mokslininkas Kazimieras Funkas. Jis atrado ryžių grūdų lukšte esančią medžiagą („aminą“), kuri yra gyvybiškai svarbi ko žmonėms reikia. Sujungus lotynišką žodį vita („gyvybė“) su „aminu“, buvo gautas žodis „vitaminas“.
Kur paslėpti vitaminai? Dabar apie tai jums papasakos mano padėjėjai.
Mokinys 1.
Vitaminas A galima rasti morkose, saldžiosiose paprikose, žaliuose svogūnuose, rūgštynėse, špinatuose, žalumynuose, vaisiuose aronijos, erškėtuogės, šaltalankiai. Tai reikalinga normaliam augimui, palaikau nervų sistema, geras regėjimas ir sveika oda.
Mokinys 2.
Vitaminas B randama piene, varškėje, sūryje, kepenyse, kiaušiniuose, rupių miltų duonoje, kopūstuose, obuoliuose, ankštinėse daržovėse, pomidoruose, grūduose.Atsako už stiprią nervų sistemą, padeda perduoti impulsus raumenims, dalyvauja angliavandenių apykaitoje virškinant ir širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavime.
Studentas 3.
Vitamino C randama salotose, petražolėse ir krapuose, pomidoruose, juoduosiuose ir raudonuosiuose serbentuose, raudonuosiuose paprika, citrusiniai vaisiai, bulvės. Jis reikalingas dantų augimui, kraujo kūnelių susidarymui, imuninių antikūnų gamybai ir kraujagyslių sienelių tvirtumui, peršalimo ligų profilaktikai ir kontrolei.
Mokinys 4.
Vitaminas E randama kepenyse, daigintų kviečių grūduose, augaliniame aliejuje, kiaušinio trynyje, avižiniuose dribsniuose ir grikiuose. Apsaugo žmogų nuo streso.
Mokinys 5.
Vitaminas D galima rasti ikruose, piene, taip pat saulės spinduliuose. Jis yra atsakingas už tinkamą kaulų augimą.
Vaikinai, prisiminkite, kokie produktai kam skirti!
Gerina smegenų veiklą -žuvis, mėsa, varškė, dribsniai, šokoladas.
Padeda virškinimui - daržovės, vaisiai, pieno produktai.
Stiprina kaulus - pieno produktai, žuvis.
Jie yra vitaminų šaltiniai- daržovės vaisiai.
Kūno kultūros pamoka „Viršūnės ir šaknys“
Aš vadinsiu daržovėmis. Jei valgome požemines šių produktų dalis, reikia atsisėsti. Jei esate ant žemės, atsistokite visu ūgiu ir ištieskite rankas aukštyn. (bulvės, pupelės, morkos, pomidorai, burokėliai, agurkai, ropės, paprikos, ridikai, cukinijos)
4. Tai įdomu.
Iš to, kas išdėstyta pirmiau, išplaukia, kad kiekviena produkto rūšis yra naudinga savaip. Labai svarbu, kad visą reikalingą maistą vartotume tinkamomis proporcijomis. Kad tai aiškiai matytume, visi kartu turime išstudijuoti taisyklingai mitybai organizuoti rekomenduojamą maisto piramidę, iš kurios matyti, kokius maisto produktus galima valgyti be apribojimų, o kuriuos – ribotais kiekiais.
5. Mįslės „Kur gyvena vitaminai“
Vaikinai, prisiminkime maisto produktą ir įvardinkime, koks vitaminas jame gyvena:
Sėdi senelis, apsirengęs šimtu kailinių.
Kas jį nurengia, lieja ašaras, (lenkiasi)
Ne šaknis, o žemėje,
Ne duona, o ant stalo,
Ir prieskoniai maistui,
Ir nuo ligų (česnakas)
Augu žemėje sodo lysvėje – raudona, ilga, miela. (morka)
Pavasarį pakibo
Visą vasarą buvo rūgštu.
Ir pasidarė saldu -
Ant žemės nukrito obuolys
Pelkėje, pievoje,
Vitaminas uždarytas sniege, (spanguolės)
Negražus, niūrus,
Ir ji ateis prie stalo,
Vaikinai linksmai pasakys:
"Na, trapi, skanu!" (bulvė)
Visi atpažins jaunuolį
Kas auga sode:
Jis didesnis už agurką
Jis storas ir lygus.
Jis irgi laikosi už botago...
Ateik pažiūrėti (cukinija)
Žaidė slėpynių
Vaikinai iš sodo.
Ir tiesiai iš sodo
Pateko į kubilus (agurkus)
6. „Kaip sveikai maitintis“
Vaikinai, priminkime sau, kaip teisingai maitintis. Taip pat supažindinsime Carlsoną su šiuo atmintiniu,
Valgyti reikia apie 4 kartus per dieną.
Maistas turi būti įvairus.
Yra daržovės ir vaisiai.
Nevalgykite prieš miegą.
Valgykite mažiau saldumynų.
Neužkandžiaukite traškučiais ar krekeriais.
Pamokos santrauka.
Pasigirsta beldimas į duris. Kitas laiškas įteikiamas mokytojui.
Vaikinai, tai daktaro Aibolito laiškas.
„Brangūs vaikinai! Linkiu jums visada būti sveikiems ir, kaip gydytojas, noriu duoti jums keletą paprastų patarimų:
Peršalus reikėtų gerti aviečių arbatą.
Burokėlių sultys yra naudingos nuo slogos.
Kosint gerti ridikėlių antpilą su medumi.
Kopūstų lapai padeda sumažinti galvos skausmą.
Svogūnai ir česnakai padeda apsisaugoti nuo gripo.
Žinoma, sveikas gyvenimo būdas – tai ne tik tinkama mityba. Tai tik vienas iš komponentų, maža dalis to, kas padės išvengti ligų ir padės palaikyti bei stiprinti sveikatą.
Tikslai: propaguoti sveiką gyvenimo būdą, puoselėti mitybos kultūrą, parodyti tinkamos mitybos svarbą. Įranga: kompiuteris, projektorius, diskas. Krepšeliai ir kortelės su įvairių gaminių atvaizdais, popieriaus lapai, rašikliai. Laiko organizavimas. Pagrindinių žinių atnaujinimas. Per užsiėmimus. I. II. Mokytojas. Kokią užduotį ruošėte namuose šiandienos pamokai? Studentai. Teko sugalvoti originalių košių receptą ir duoti joms pavadinimą. Mokytojas. Pažiūrėkime, ką gavai. (Darbas vyko grupėmis). 1 grupė. Grikių košė su kiaušiniu. Jis vadinamas "Puhovaya". 2-oji grupė. Avižinių dribsnių košė su džiovintais abrikosais ir razinomis. Ji buvo pavadinta "Zorenka". 3 grupė. Sorų košė su moliūgu ir jūros dumblių . „Jūrininkas“ 4 grupė. Avižinių dribsnių košė su apelsinu ir spanguolėmis. „Apetitą keliantis“. 5 grupė. Avižinių dribsnių košė su cinamonu ir obuoliais. "Obuolių medis." Mokytojas. Kuo naudinga košė? III. Susipažinimas su nauja medžiaga. (Pasibeldžia į duris. Įeina animacinio filmo „Neišmoktų pamokų šalyje“ herojus Perestukinas). Mokytojas. Berniukas, kas tu toks? Berniukas. Aš esu Vitya Perestukin. "Ką tu čia darai?" – klausia svečias. Studentai. Kalbėjomės apie išmoktas virti košes, pasidalinome receptais. Vitya Perestukin. Košė...Štai daugiau. Radau diską. Gal yra koks filmas? Pažiūrėkime. Mokytojas. Žinoma, negalima atsisakyti svečių, pažiūrėkime, ką tu, Vitya, atnešei. Oi, vaikinai, čia yra kryžiažodžio užduotis ir joje parašyta, kad mes sužinosime, kas bus aptarta pamokoje, jei išspręsime kryžiažodį. Ar jus domina sužinoti? (Mįslių apie daržoves ir vaisius sprendimas) 1. Kaip mūsų sodo lysvėje užaugo mįslės, Sultingos ir didelės, Tokios apvalios. Vasarą jie tampa žali, o rudenį - raudoni. (Pomidorai) 2. Buvo žalia satino suknelė, Ne, man nepatiko, pasirinkau raudoną, Bet man taip pat atsibodo ši Suknelė, kurią apsivilkau mėlyna. (Slyva) 3. Auksinė galva didelė ir sunki. Auksinė galva atsigulė pailsėti. Galva didelė, tik kaklas plonas. (Moliūgas) 4. Virš žemės – žolė, Po žeme – bordo galva. (burokėliai) 5. Aš geltonas, o ne ropės. Apvalus, o ne saulė. Su sėklomis, o ne saulėgrąžomis. (Melonas) 6.Mažas kaip pelė, Raudonas kaip kraujas, Skanus kaip medus. (Cherry) 7. Aš ilgas ir žalias, man skanus sūrus, Skanus ir žalias. Kas aš esu? (Agurkas) Mokytoja. Kaip jums patinka vaisiai ar daržovės? Pabandykime patys įminti mįsles apie vaisius ar daržoves. Labai įdomu rašyti. Polozova Yana. Ilgas, bet ne rąstas. Žalias, bet ne krokodilas. Shekhvatova Tatjana. Auga sode, švyti raudonai. Iš jo ruošiamos sultys, gerk greitai, mano drauge. Nagornova Anastasija. Dryžuotas kamuolys. Skonis saldus. Vaikai jį myli. Koks jo vardas?……(arbūzas). Shekhvatova Tatjana. Auga sode, švyti raudonai. Iš jo ruošiamos sultys. Išgerk, mano drauge. Mokytojas. Šauniai padirbėta. Labai įdomios mįslės Kuris žodis paryškintas raudonai? Skaityti. Apie ką šiandien kalbėsime klasėje? Studentai. Apie mitybą. Mokytojas. Šiandien, vaikinai, kalbėsime apie tinkamą mitybą. Vitya Perestukin. Man patinka valgyti. Šiandien pusryčiams valgiau traškučius, nuploviau juos su Fanta, o pietums valgiau spirgučius, nes neturėjau laiko, per televizorių žiūrėjau siaubo filmą. Mokytojas. Vaikinai, ar Vitya Perestukin pasielgė teisingai? Studentai. Nr. Mokytojas. Kodėl taip manai? Kaip šiandien pusryčiavote ir pietavote? (Vaikai atsako). Mokytojas. Ką patartumėte mūsų svečiui? O tu, Vitya Perestukin, atsisėsk ir atidžiai klausyk. Mokytojas. Kiekvieno žmogaus gyvenime jo vartojamas maistas vaidina svarbų vaidmenį. Tinkama mityba yra raktas į žmogaus sveikatą, o sveikata – laimės pagrindas. Labai teisingai sakoma: vien sveikatos laimei neužtenka, bet be sveikatos negali būti tikros ir pilnos laimės. Kartais vaikinai žaidžia ir pamiršta maistą, o kiti nuolat kramto spirgučius, sausainius ar saldainius, o atėjus pietų metas neturi apetito. Mokslininkai išsiaiškino, kad jei valgote kiekvieną dieną tam tikromis valandomis, tada būtent tuo metu atsiranda apetitas, pradeda išsiskirti skrandžio sultys, maistas virškinamas greičiau ir geriau. Tai naudinga visam kūnui. Eilėraščio apie blogai valgančią merginą dramatizacija. ∙ Julija neskaniai valgo ir nieko neklauso. Mama: Valgyk kiaušinį, Yulechka! Julija: Nenoriu, mamyte. Mama: Suvalgyk sumuštinį su dešra. ∙ Julija užsidengia burną. Mama: Sriuba? Julija: Ne! Mama: Kotletas? Julija: Ne! Olečkos pietūs atšalo. Mama: Kas tau negerai, Yulechka? Julija: Nieko, mamyte. Močiutė: Anūke, išgerk gurkšnį, Nuryk dar gabaliuką, Pasigailėk mūsų, Yulechka! Julija: Negaliu, močiute! Mama ir močiutė ašaroja, Julija tirpsta prieš mūsų akis! Atsirado vaikų gydytojas Glebas Sergejevičius Pugachas. Jis atrodo griežtas ir piktas. Gydytojas: Julija neturi apetito, tik matau, kad ji tikrai neserga! Pasakysiu tau, mergaite: „Valgo visi – ir gyvūnai, ir paukščiai, Nuo kiškių iki kačiukų, Visi pasaulyje nori valgyti! Gydytojas Glebas Sergejevičius Pugachas atsisveikino su Julija. O Julija garsiai pasakė: Pamaitink mane, mamyte! Mokytojas. Sukurkime meniu mergaitei Julijai. (Darbas grupėse). Meniu: I. Vaisiai arba sultys. II. Pusryčiai: pieno košė, kakava. III. Pietūs: daržovių salotos su daržovių aliejus; Žirnių sriuba, virta ant nugarinės su mėsos gabalėliais. Žuvis.. Porcija 50 100 g; papuošti bulvių koše. džiovintų vaisių ir šviežių šaldytų uogų kompotas. IV. Popietės užkandis: kefyras, blynai. V. Vakarienė: omletas, arbata su citrina. Mokytojas. Valgyti reikėtų bent 4 kartus per dieną, o geriausia – 5 kartus. Ką žmogus turėtų valgyti? Kasdienį racioną turi sudaryti daržovės, vaisiai, pieno produktai, mėsa, žuvis, sultys, riešutai, džiovinti vaisiai, medus, augalinis aliejus. Kas gali pasakyti, kodėl maistas turi būti įvairus? Į savo racioną turėtume įtraukti įvairius maisto produktus, nes juose yra vitaminų. Jei valgysite tik monotonišką maistą, augantis organizmas negaus reikiamos grupės vitaminų, vaikas negalės tinkamai vystytis, daug sirgs. Vitaminas A užtikrina normalią akių funkciją. Vitaminas D yra būtinas stipriems kaulams. Vitaminas C padeda organizmui kovoti su ligomis. B grupės vitaminai smegenų veiklai (B 1 ir B 2), B 12 dalyvauja kraujodaros procese. Maistas mums suteikia baltymų, riebalų, mineralinių druskų, angliavandenių, vandens. Daug vaikų mūsų klasėje lanko sporto skyriai. Treniruočių ir varžybų metu jie išleidžia daug energijos, ypač reikia stebėti savo mitybą, kad pasipildytų išeikvota energija. Vaikinai, dabar žiema. Šiuo metų laiku vaisių mažai, kaip galima kompensuoti vitaminų trūkumą? Tai va, reikia gerti vitaminus, kuriuos mama perka vaistinėje. IV Apibendrinimas. Žaidimas „Mes einame į parduotuvę“. (Ant stalo išdėliojamos kortelės su daiktų atvaizdais, klasė suskirstyta į tris grupes. 2 gramai – pirkėjai, 1 gramas – pardavėjai. Vaikai savo nuožiūra renka daiktus į krepšelį. Dabar dėkite tai, ką pirko, ant dviejų Ant raudonos spalvos yra naudingi produktai, kurie dažnai naudojami, o mėlyna – produktai, kurių retai būna ant stalo.) Paaiškinkite, kodėl pasirinkote šiuos produktus? Mokytojas. Ką naujo išmokote? Kaip žmogus turėtų maitintis? Kodėl? O ką gali pasakyti mūsų svečias? Mokytojas. Teisingai. Turite laikytis dietos, maistas turi būti įvairus ir sveikas, kad jūsų kūnas vystytųsi teisingai, o jūs augtumėte sveikas.
Atvira pamoka apie sveikos gyvensenos įpročių ugdymą.
"Ar mes žinome, kaip tinkamai maitintis?"
Parengė: N.D. Lukonyuškina.
Tikslas:
Suvokti daržovių ir vaisių naudos žmogaus sveikatai svarbą ir pritaikyti žinias praktikoje.
Užduotys:
Gebėjimas įminti mįsles.
Gebėjimas atskirti vaisius ir daržoves.
Klausos, regos ir skonio analizatorių kūrimas.
Ugdykite sveikos gyvensenos įprotį.
Protinės veiklos korekcija: dėmesys, atmintis, kalbos raida.
Įranga:
Kortelės, kuriose vaizduojami įvairūs produktai, laiškas voke, kepurės, kaukės, ženklai, švieži vaisiai ir daržovės, mitybos taisyklės.
Pamokos eiga.
Atkūrimas Vaikinai, paštininkas atnešė laišką (apžiūrėjo voką ir perskaitė adresą.)
Sveiki, mieli draugai. Rašau laišką iš ligoninės. Sveikata pablogėjo: skauda galvą, visas kūnas mieguistas, akyse – žvaigždės. Gydytojas sako, kad turiu valgyti teisingai. Pietums sudariau meniu: tortas su limonadu, uogiene ir kokakola. Tai mano mėgstamiausias maistas.
Jūsų, Carlson.
Pasakykite man, ar Carlsonas teisingai sudarė meniu.
Dabar einame į parduotuvę ir renkamės jam produktus.
1. Vaidmenų žaidimas: "Mes einame į parduotuvę"
(skamba rami muzika) Pardavėjas Arisha, kiti pirkėjai. Išdėliojami įvairių gaminių brėžiniai. Vaikinai ateina, pasirenka sveikus produktus, paaiškina savo pasirinkimą ir kabina paveikslėlius ant lentos. Tada jie ima nesveiką maistą ir taip pat pakabina juos ant lentos.
Dar kartą atidžiai žiūrime į korteles ir paaiškiname. kuris maistas yra sveikas, o kuris nesveikas.
2. Iššūkis intelektui.
Pagalvokite ir pasakykite: „Ar galima paruošti trijų patiekalų patiekalą, jei turite tik burokėlių, bulvių, pupelių, svogūnų, morkų ir erškėtuogių?
a) Barščiai su pupelėmis.
b) Kepkite arba išvirkite bulves.
c) Užvirinkite arbatą su erškėtuogėmis.
3. Tai įdomu.
Atkūrimas Uogos, vaisiai ir daržovės yra pagrindinis vitaminų ir mineralai. Dauguma vitaminų žmogaus organizme nesusidaro ir jame nesikaupia, o aprūpinami tik su maistu. Štai kodėl uogos, vaisiai ir daržovės turėtų būti reguliariai įtrauktos į vaiko racioną.
Pagrindinės vitaminų grupės: A, B, C, D, E.
trumpas aprašymas vitaminai
1 studentas. Vitaminas A yra augimo vitaminas. Tai taip pat padeda mūsų akims išlaikyti regėjimą. Jo galite rasti piene, morkose ir žaliuose svogūnuose.
2 studentas. Vitaminas C padeda mums rečiau sirgti. Jis slepiasi česnakuose, svogūnuose, citrinoje, pipiruose, visuose vaisiuose ir uogose.
3 studentas. Vitaminas D saugo mūsų dantis. Be jo dantys tampa minkšti ir trapūs. Jo galima rasti piene, žuvyje, varškėje. Degindamiesi saulėje gauname ir vitamino D.
4. Sveikatingumo akimirka „Viršūnės ir šaknys“.
„Jei valgome požeminę augalo dalį, turime atsisėsti, o jei valgome antžeminę – atsistoti visu ūgiu ir pakelti rankas“.
5. Žaidimas – atkūrimas „Daržovių ginčas“.
(Vaikai užsideda ant galvos daržovių kepurę, tada pakaitomis užduoda mįsles ir kalba apie daržovių naudą.
Raudona nosis įaugo į žemę,
O žalia uodega yra išorėje.
Mums nereikia žalios uodegos,
Viskas, ko jums reikia, yra raudona nosis. (morka)
Apvalus, rožinis
Aš augau ant šakos.
Suaugusieji mane myli
Ir maži vaikai. (obuolių)
Saulės šviesa jis girtas
Šviečia aukso geltonumo, rūgštus (citrinos)
Senelis sėdi šimtu kailinių, apsirengęs
Kas jį nurengia?
Jis lieja ašaras. (svogūnai)
Skruostai raudoni, nosis balta
Visą dieną sėdžiu tamsoje.
Ir marškiniai žali,
Ji visa saulėje. (ridikas)
Ermoška sėdi ant vienos kojos
Jis dėvi šimtą drabužių
Ir viskas be tvirtinimo detalių. (kopūstas)
4. Žaidimas „Kas griauna sveikatą, o kas stiprina“.
(ženklų parinkimas).
5. Žaidimas „Atspėk skonį“
(užmerktomis akimis vaikai atspėja daržovių ar vaisių skonį)
6. Žodžių mokymasis:
- Prieš atsisėsdamas prie stalo,
Galvosiu, ką valgyti“.
7. Auksinės mitybos taisyklės.
Svarbiausia nepersivalgyti.
Tuo pačiu metu valgykite paprastą, šviežiai paruoštą maistą.
Kruopščiai sukramtykite maistą ir neskubėkite nuryti.
Venkite riebaus maisto.
Saugokitės aštraus ir sūraus maisto.
Daržovės ir vaisiai yra sveikas maistas.
Yra tūkstančiai saldumynų, bet tik viena sveikata.
Prieš valgydami atlikite 5-6 kvėpavimo pratimai, mintyse padėkoti visiems, kurie dalyvavo kuriant produktus, iš kurių buvo gaminamas maistas.
8.Pamokos rezultatas.
Kartokite žodžius, kuriuos įsiminėte.
Tikslai: - supažindinti jaunesnius moksleivius su įsakymais sveika mityba; - mokyti suprasti, kad sveikos mitybos principai stiprina organizmą; - mokėti atrinkti sveikus produktus, sudaryti įvairų meniu pusryčiams, pietums, popietiniams užkandžiams ir vakarienei; - panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius praktinėje veikloje.
Parsisiųsti:
Peržiūra:
Norėdami naudoti peržiūrą, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com
Peržiūra:
Klasės valanda tema:
"Ar mes žinome, kaip tinkamai maitintis?"
Tikslai:
Supažindinti jaunesnius moksleivius su sveikos mitybos įsakymais;
Išmokyti suprasti, kad sveikos mitybos principai stiprina organizmą;
Gebėti atsirinkti sveikus produktus, sudaryti įvairų pusryčių, pietų, popietinių užkandžių ir vakarienės valgiaraštį;
Įgytas žinias ir įgūdžius panaudoti praktinėje veikloje.
1. Organizacinis momentas.
Žmogui reikia valgyti
Atsistoti ir atsisėsti,
Šokinėti, kristi,
Dainuokite dainas, draugaukite, juokkitės.
Augti ir vystytis
Ir tuo pačiu nesirgti,
Jūs turite valgyti teisingai
Nuo pat jaunimas galėti.
Mokytojas: Šios eilutės yra ne pokštas, o tiesa. Taip pat nuo mažens per sveikatos pamokas mokotės, kaip tinkamai maitintis. O tinkamai mitybai reikia...(sveikas maistas). Juose yra maistinių medžiagų: riebalų, baltymų, angliavandenių.
2. Žinių atnaujinimas.
Pasaulyje yra stebuklinga žemė,
Kur tik vaikai.
Ten dešimt dienų iš eilės
Tai berniukų gimtadienis.
Ir jie valgo valgomajame
Šiais laikais tai ne perlų sriuba,
Ne makaronai, ne vermišeliai,
Ne avižiniai dribsniai, ne želė,
Ir braškių ledų.
Ten jokių žymių nėra
Vietoj to, studentas
Išduodamas su saldainiais
O kartais – pyragą.
Kiek iš jūsų norėtų nuvykti į tokią stebuklingą šalį?
Kodėl staiga panorote atvykti į šį regioną?
Ką dar norėtumėte gauti vietoj pažymių?
3. Temos išdėstymas.
Šiandien tęsiame pokalbį apie mūsų sveikatą, apie tai, kas jai naudinga, o kas žalinga.
Gavau laišką iš tavo mylimo draugo Karlsono.
Paskaitykime, ką jis mums rašo.
" Sveiki, draugai! Rašau laišką iš ligoninės. Sveikata pablogėjo, galvą skauda, akyse – žvaigždės, visas kūnas vangus. Gydytojas sako, kad turiu valgyti teisingai. Pietums sudariau meniu: tortas su limonadu, traškučiai, Pepsi-Cola uogienė. Tai mano mėgstamiausias maistas. Tikriausiai greitai būsiu sveikas.
Tavo Karlsonas“.
Vaikinai, ar Carlsonas teisingai sudarė sau atkūrimo meniu? (Vaikų atsakymai).
-Dabar eikime su jumis į parduotuvę, kur nusipirksime reikalingų ir sveikų produktų. Ir jūs turite įrodyti savo pasirinkimą produktų naudingumu.
Vaidmenų žaidimas „Parduotuvė“
4. Darbas grupėse.
Vaikai suskirstomi į grupes ir eina į laikiną parduotuvę. Jie renka produktus į krepšelius. Pateikite savo pasirinkimo paaiškinimus.
1. Grupė rinkosi pieno produktus.
2. Grupė pasirinko daržoves ir vaisius.
3. Grupė rinko saldumynus, gėrimus, pyragus ir kt.
Vaikai įrodo savo pasirinkimą. Parenkamas teisingas sprendimas.
5. Pokalbis šia tema.
Uogos, vaisiai, daržovės yra pagrindiniai vitaminų ir mineralų šaltiniai. Dauguma vitaminų nesikaupia žmogaus organizme, o patenka į žmogaus organizmą su maistu. Štai kodėl uogos, daržovės ir vaisiai turėtų būti reguliariai įtraukti į vaiko racioną. Bet vitaminai, vaikinai, yra skirtingi. Kai kurie vitaminai tirpsta riebaluose, kiti – vandenyje.
Ant lentos iškabinti du ženklai.
Vitaminai
Tirpus riebaluose Tirpus vandenyje.
Kuo jie skiriasi?
Kai buvote vaikai, jūsų mamos davė jums vitamino D, kad išvengtumėte rachito. Bet vaikinai pasakys ir parodys, kam dar naudingi vitaminai.
1 mokinys:
Vitaminas A yra augimo vitaminas. Tai taip pat padeda mūsų akims išlaikyti regėjimą. Jo galite rasti piene, morkose ir žaliuose svogūnuose.
Prisiminkite paprastą tiesą -
Tik tas, kuris geriau mato
Kas kramto žalias morkas
Arba geria morkų sultis.
2 mokinys:
Kad mūsų širdis veiktų gerai, mums reikia vitamino B.
Ankstyvas rytas yra labai svarbus
Per pusryčius valgykite avižinius dribsnius.
Juoda duona jums tinka
Ir ne tik ryte.
3 mokinys:
Vitaminas D – saugo mūsų dantis. Be jo žmogaus dantys tampa minkšti ir silpni. Jo galima rasti piene, žuvyje, varškėje. Net ir deginantis saulėje mūsų organizmas gauna vitamino D.
Žuvų taukai yra sveikiausi
Net jei tai šlykštu, tu turi jį gerti.
Jis gelbsti nuo ligų
Be ligų gyvenimas geresnis!
4 mokiniai:
Vitamino C slypi česnakuose, kopūstuose, svogūnuose, daug jo yra visose daržovėse, vaisiuose ir uogose. Šis vitaminas daro žmogų sveikesnį ir apsaugo nuo gripo bei peršalimo ligų.
Nuo peršalimo ir gerklės skausmo
Apelsinai padeda
Na, geriau suvalgyk citriną,
Nors jis labai rūgštus.
Visi chore:
Mes niekada neprarandame širdies
Ir šypsena veide
Nes mes priimame
Vitaminai A, B, C.
Iš kur kilo žodis „vitaminas“?
Jį išrado amerikiečių biochemikas Kazimiras Funkas. Jis atrado, kad medžiaga „aminas“, esanti ryžių grūdų lukštuose, yra gyvybiškai svarbi. Sujungę lotynišką žodį „vita“ – gyvybė su aminu – gavome žodį „vitaminas“. O 7-8 metų vaikams per dieną reikia suvalgyti 500-600 gramų daržovių ir vaisių.
Nė vienas maistas nesuteikia visų maistinių medžiagų, kurių reikia gerai sveikatai palaikyti. Kai kurie maisto produktai suteikia kūnui energijos judėti, gerai mąstyti ir nepavargti. Prisiminkite, kokie tai produktai.
(medus, grikiai, valcuotos avižos, sviestas – daug riebalų turintys maisto produktai).
Ir kituose produktuose yra daug medžiagų, reikalingų mūsų kūno statybai. Jie jį sustiprina – tai baltymai. Pavadinkite maisto produktus, kuriuose yra baltymų.
(Varškė, mėsa, kiaušiniai, riešutai.)
Norėdami palyginti ir išsirinkti sveikiausius maisto produktus, šiek tiek padirbėkime.
7. Praktinis darbas
Ant savo stalų yra įvairių maisto produktų etiketės. Atidžiai pažiūrėkite, raskite etiketėje užrašą apie medžiagų kiekį ir kiekį
Produkte.
Vaikai užpildo lentelę, mokytojas atlieka šį darbą lentoje.
maistas riebalai baltymai angliavandeniai
Rinkitės sveikiausius produktus. Juos žmogus turi vartoti nuolat, kad vystytųsi sveikas organizmas.
8. Santrauka.
Sakykite, kuris iš jūsų dabar norėtų atsidurti stebuklingoje mūsų eilėraščio žemėje?
Matai, dabar norinčiųjų mažiau, supranti, kad reikia teisingai maitintis. Žinoma, visiškai atsisakyti saldumynų nereikėtų. Tačiau norint būti stipriems, sveikiems ir greitai augti, būtina valgyti įvairų maistą.
Taigi nepamirškite gydytojo sveiko maisto patarimų.
„Prieš sėsdamas prie stalo, pagalvok, ką valgysi“.
Dabar apibendrinkime.
Norint augti, reikia baltymų
Apsaugai ir šilumai
Gamta sukūrė riebalus.
Kaip žadintuvas be suktuvo
Niekaip neišeis,
Taigi mes be angliavandenių
Nėra būdo apeiti.
Vitaminai yra tiesiog stebuklas!
Kiek džiaugsmo jie atneša:
Visos ligos ir peršalimai
Jie bus atstumti.
Štai kodėl taip visada
Dėl mūsų sveikatos
Visavertis maistas -
Svarbiausia sąlyga.